T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler / Haber Paylaşma

 Cumayanı Köyünde Temel Atma ve Açılışlar Gerçekleştirildi
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Karabük'ün merkeze bağlı en büyük köylerinden biri olan Cumayanı Köyünde Karabük TSO Başkanı işadamı Sedat Namal tarafından yaptırılan Cumayanı Camii ve Dini Tesislerin temeli atılırken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yapımı tamamlanan sentetik çim yüzeyli futbol sahasının da açılışı gerçekleştirildi.

Cumayanı Köyünde gerçekleştirilen açılış ve temel atma törenine Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma eski Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, İl Müftüsü Halil Bektaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadır Çekin, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, TSO Başkanı Sedat Namal ve Meclis Başkanı Timuçin Saylar, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Cumayanı Köyü Camii ve Dini Tesislerin temel atma töreninde bir konuşma yapan TSO Başkanı hayırsever işadamı Sedat Namal “İnsanların yaşama gayesinde amaçları vardır. Bu amaçlar doğrultusunda, insanlarda sosyal yaşam projeleri de olmalıdır. Sosyal sorumluluk projeleri insanları birbiri ile kaynaştırır. Ülkeleri genişletir. Bizim kültürümüzde Müslümanlığa ve insan olmanın amacına katkı sağlar. Bizim yaşantımızda bakıp da göremediklerimiz vardır. Ben şahsım ve ailemiz adına, bizim bakıp da göremediğimizi gören Sayın Valimize bu imkanı bize sunduğu için teşekkür ediyorum.” dedi.

Törende kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Halil Bektaş ise, hayırsever işadamı Sedat Namal tarafından yaptırılan Camii ve Dini Tesisler ile ilgili bilgiler verdi.

Karabük Milletvekili Osman Kahveci de yaptığı konuşmada işadamı Sedat Namal’a yaptığı hayırdan dolayı teşekkür ederek, cami ve dini tesislerin Cumayanı Köyüne hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali İzzettin Küçük ise, Cumayanı Köyünün 5 bini aşan nüfusuyla Karabük'ün en büyük köyü olduğunu belirterek "Bu köyümüzün sorunları da vardı. İçme suyu, çöp toplama hizmeti, dini hizmet ve yol parkeleme çalışmaları gibi. Bir sene içinde yapılan bu yatırımların tutarı 900 bin liradır. Bugün temelini atacağımız caminin inşaatı bunun dışındadır. 2012-2013 yılından buyana köye yaptığımız yatırım ise 1 milyon 200 bin TL'dir. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin beyin gayretleri ile ödenek bakımından hiç sıkıntı yaşamadık ve bu yatırımları tamamladık" dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Şahin, TSO Başkanı Sedat Namal tarafından köye yaptırılacak olan cami ve Kur'an kursunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Meclis Başkanı olduğu dönemde 2011 yılının Mayıs ayında köyü ziyaret ettiğini söyleyerek, "Karabük milletvekili adayı olarak burada bir balkondan sizlere hitap etmiştim. O zaman bu köyün en önemli sorunu su problemiydi. Elektrik harcanarak motorla su basılıyor ve zaman zamanda elektrik paraları ödenemediğinden sular kesildiğinden susuzluk çekiyordunuz. Vali beye buranın su problemini nasıl çözeceğimizi sorduğumda cazibeli su getirmek için çalışma yaptıklarını ve 3 ayda bunu tamamlayacaklarını söylemişti. Ben 3 ayda yetiştiremezsini 5-6 ay razıydım. 6 ay gibi bir sürede size su getireceğimizi söz vermemize rağmen bunu geciktirerek 2 yıla aşkın bir süre sonra sizi cazibeli suya kavuşturmuş olmaktan özür diliyorum. Ama bu süre içersinde göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Suyun gecikme nedeni parasızlık değildi. Özel idaremizin ve valimizin bu konuda sözünü yerine getirmemesi değildi. Buraya su getirmek için çok sıkıntılar yaşadık. Dava açıldı ve mahkeme yürütmenin durulması kararını verdi. İhale süreçleri uzadı. Şimdi 2 yıl aradan sonra Cumayanı köyümüzü cazibeli suyla kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Karabük'e çok sık geliyorum. Cumayanı köyüne uğramayı çok istedim ama sözünü yerine getiremeyen bir milletvekili olarak gelmekten çekindim" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde Camii ve Kur'an kursunun temeli atıldı.

Vali İzzettin Küçük, Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci, TSO Başkanı Sedat Namal ve protokol üyeleri daha sonra birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce köyde yapımı tamamlanan sentetik çim yüzeyli futbol sahasının ve dini tesislerin açılışını gerçekleştirdi.

           

/212/cumaya-temel1  /212/cumayan-temel2  /212/cumayan-temel3  /212/cumayan-temel4  /212/cumayan-temel5  /212/cumayan-temel6  /212/cumayan¦-temel7  /212/cumayan¦-temel8  /212/cumayan¦-temel9  


Bu içerik toplam 580.201 kez gösterildi, Site toplam 971.246 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 72 kişi geziyor.

 Yenice İlçesi  360 Sanal Tur
 Karabük Organize Sanayi
360 Sanal Tur


 KARABÜK VALİLİĞİ KÜLTÜR YAYINLARI
Karabük ve Demirçelik Sempozyumu Safranbolu Saat Kulesi Sempozyumu Safranboluda Zamanın Renkleri Karabük Safranbolu El Sanatları Karabük Safranbolu Folkloru Karabük Tarihi
Karabük ve Yöresi Ağızları Mübadele ve Safranbolu Türkiyenin İlk Ağır Sanayi Kenti Karabük Karabük Safranbolu Gezi Rehberi Karabük Safranbolu Yemekleri Arşiv Belgelerinde Karabük(İndirmek İçin Tıklayınız!)
Afiş için tıklayın! Afiş için tıklayın! Afiş için tıklayın! Afiş için tıklayın! Afiş için tıklayın!
 

Safranbolu Turizm